Good Angels prehrali v Prahe 57:76 a zaknihovali štvrtú prehru

04.12.2014 Celý región

Praha 3. decembra (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredu vo svojom piatom vystúpení Európskej ligy 2014/2015 na palubovke českého šampióna ZVVZ USK Praha 57:76. V A-skupine tak po štvrtej prehre priebežne figurujú na predposlednej šiestej priečke so ziskom šiestich bodov.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 10. decembra na palubovke favorizovaného ruského klubu UMMC Jekaterinburg (18.00 h).

Skóre duelu otvorila hosťujúca Krivačevičová, ale Vaughnová a Palauová otočili na 5:2. Good Angels sa podarilo nakloniť misku váh na svoju stranu na začiatku 5. minúty po koši Jonesovej (5:6), Pražanky však do konca spomínanej minúty zaznamenali sedembodovú šnúru, na ktorej konci bola trojka Elhotovej - 12:6. Ďalšie dva body pridala o dve minúty neskôr Palauová z trestných hodov a až po nej skórovala Kiššová, ktorá premenila jednu z dvoch šestiek - 14:7. Elhotová ešte v tej istej minúte svojou druhou trojkou v stretnutí upravila na 19:7. Po desiatich minútach viedli zverenky Natálie Hejkovej pohodlným šestnásťbodovým rozdielom 27:11. V druhej desaťminútovke domáci tím kontroloval priebeh hry a v 15. minúte po dvojke Petrovičovej svietil na ukazovateli skóre stav 35:18. V závere prvého polčasu hosťujúca Bärová premenila jeden z dvoch trestných hodov a uzavrela polčasový rezultát na 40:25.

V tretej desaťminútovke držali zverenky Maroša Kováčika krok so súperkami do stavu 50:33, keď v 25. minúte korigovala strelecky aktívna Bärová. Pražanky už o minútu neskôr o dvadsaťdva bodov 55:33 a v 29. minúte dokonca 61:35 po dvojbodovom zásahu Petrovičovej. Do konca tretej štvrtiny ešte znížila manko dvomi bodmi Krivačevičová (61:37). Obraz hry sa nezmenil ani v poslednej desaťminútovke a manko "anjelok" postupne narastalo. Vítečková hneď v 31. minúte upravila na 66:37 a na rozdiel tridsiatich bodov zvýšila o tri minúty neskôr Hanusová, ktorá premenila obidva trestné hody. Hráčky USK napokon zaslúžene zvíťazili o devätnásť bodov 76:57, keď ich súperky zabrali strelecky v závere duelu.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Myslím si, že domáce družstvo bolo k nám v závere milosrdné, keď dohrávala lavička. Jednoznačne sa prejavila kvalita súpera a ak bola Palauová na ihrisku, tak sme si nevedeli dať rady s jej produkciou. Zároveň ukázala, prečo je najlepšou rozohrávačkou a jej útočná aktivita prinášala ovocie. Naša útočná aktivita je momentálne obrovským trápením, nevieme premeniť ani ľahké pozície a momentálne je družstvo vo veľkej kríze. Myslím si, že rok 2014 môžeme označiť ako nie veľmi úspešný."

A-skupina EL 2014/2015:

ZVVZ USK Praha (Tur.) - Good Angels Košice 76:57 (40:25)
Najviac bodov USK Praha: Vaughnová 18, Palauová 13, Petrovičová 12, Vítečková 11 - zostava a body GA Košice: Krivačevičová 16, Bálintová 7, Jonesová 6, Kiššová 3, Žirková 0 (Bärová 16, Hruščáková 7, Phillipsová 2, Zietarová 0, Fikielová 0), TH: 30/21 - 20/13, trojky: 5:0, fauly: 19:25, 5 faulov: Jonesová (Good Angels).